O nas

Rozpoczynaliśmy w 1990 roku tak, jak tysiące innych osób.Początek to trzy osoby: moi kochani rodzice i ja. Człowiekiem, który rozkręcał firmę był nasz śp. tato.

Mama zajmowała się rachunkowością i zamówieniami, a ja byłem człowiekiem od przemieszczania towarów. Miejsce akcji to Droga Dębińska w Poznaniu. Miejsce to było niezwykłe: olbrzymie skupisko sprzedających i kupujących, sporo błota, dym z grilla, gdzie piekły się kiełbaski, podejrzani osobnicy zachęcający naiwnych do gry w trzy kulki, słowem….tak rodził się kapitalizm.

Produktami, którymi zaczęliśmy handlować od początku była kawa i herbata, w asortymencie poszukiwanym na wielkopolskim rynku. Były to produkty Poznańskiej Palarni Kawy “Astra” , Posti z Gniezna, kawa Prima, kawy z importu – głównie z Niemiec, herbaty owocowe firmy “Vitax” oraz herbaty “Consumer ” ze Środy Wielkopolskiej. Naszymi klientami były sklepy z Poznania i województwa, a także klienci indywidualni.

Warunki pracy poprawiły nam się zdecydowanie, kiedy przenieśliśmy się na Wielkopolską Giełdę Rolno-Ogrodniczą na Franowie.

Początkowo było to stoisko handlowe o pow. 18 m kw., później 36, a obecnie pracujemy w nowej klimatyzowanej latem, a ogrzewanej zimą hali o pow. 55 m kw.

Cały czas tylko kawa i herbata. Ciekawe jak w ciągu tych lat zmieniał się asortyment. Przykładowo, na początku lat 90-tych nie było kaw mielonych, tylko ziarniste do zmielenia po zakupie. Później zaczęły zdobywać rynek kawy rozpuszczalne. Ostatnie kilka lat to zupełnie nowa kategoria kaw 3w1 i 2w1 oraz kawy porcyjne typu pad do specjalnych ekspresów. Herbaty również ewoluowały. Początkowo dominowały herbaty granulowane, po kilku latach rynek odzyskały herbaty czarne liściaste, następnie pojawiły się herbaty zielone, czerwone, owocowe i białe.

Długo moglibyśmy o tym opowiadać. Obecnie jesteśmy zespołem 5-osobowym : Tadeusz, Darek, Tadeusz oraz my Beata i Bogdan Semmler – współwłaściciele.

 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl