Dlaczego warto?

 

4 najczęstsze przyczyny dodatkowych kosztów przy zakupie herbaty i kawy dla firmy na potrzeby własne

 

1.Utrudniony dostęp do szerokiego asortymentu

Kawę i herbatę, jako podstawowe napoje, można nabyć w sklepach spożywczych lub w hurtowniach ogólnospożywczych typu Cash&Carry . Jednakże ilość dostępnych produktów w wyżej wymienionych placówkach jest ograniczona, ponieważ handlują one szerokim asortymentem produktów spożywczych i nie są one firmami specjalizującymi się w branży kawowo-herbacianej.

2. Korzyści dużej skali

Tylko sprzedawcy, którzy specjalizują się w kawach i herbatach zaopatrują się w towar u producentów, gdyż dzięki ilości dokonywanych zakupów mają szansę na współpracę z nimi, a dzięki temu swój towar nabywają w dużo korzystniejszych cenach i w takich również mogą go dystrybuować.

3. Po zakup należy udać się osobiście

Kupując kawę i herbatę na potrzeby własne firmy, zużywamy jej zwykle dużo więcej niż w domu. Powodem chociażby jest fakt, iż każdy w firmie ma inny gust, a na dodatek musimy być przygotowani na różnych gości odwiedzających firmę. Jedni wolą kawę rozpuszczalną, inni sypaną, a jeszcze inni herbatę i tu też są zwolennicy czarnej, zielonej, czerwonej i owocowej. Dlatego w swojej firmie warto posiadać każdy z tych napoi w odpowiedniej ilości, co wiąże się z cyklicznie wykonywanymi dość sporymi zakupami. Oczywiście możemy dokonać tych zakupów udając się osobiście, jednakże dźwiganie tego wszystkiego może okazać się niełatwą sprawą. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybranie się na zakupy samochodem, ale tu z kolei może pojawić się problem z zaparkowaniem blisko wejścia i tak nasze zakupy mogą skończyć się dźwiganiem ciężarów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się być sytuacja, kiedy tylko wystarczy zamówić towar, którym jesteśmy zainteresowani, a kawa czy herbata same dostarczą się do naszej firmy, jednak czy tak można? MOŻNA ,ponieważ dostawa na terenie Poznania naszym transportem to jedyne 18 zł netto, bez względu na ilość zamówionego towaru. Odbiorcom spoza Poznania towar dostarczy kurier.

4. W sklepie trudno otrzymać fakturę (która obniża koszty i VAT)

Zwykłe sklepy, nawet jeżeli wystawiają fakturę, to często nie robią tego „od ręki”, tylko trzeba przyjść po odbiór po kilku dniach, co wiąże się z dodatkową stratą czasu, a jak mówi stare powiedzenie czas to pieniądz. A gdy tylko zapomnisz o jej odbiorze w odpowiednim czasie od zakupu to faktura przepada. Jak temu zaradzić? My, jako dystrybutorzy kawy i herbaty zawsze do dostarczanego towaru dołączamy fakturę, co oznacza, że zużyte na potrzeby własne zakupione u nas produkty są tańsze o VAT, który można odjąć od ceny towaru, a pozostałą wartość netto można wliczyć w koszty działalności firmy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl